Kuidas mul siis läinud on? Hästi! Lennukisõit oli muidugi tüütu. Kõik sujus... aga kui sa oled lennukis kõigepealt maganud, siis söönud ja seejärel kaks filmi ära vaadanud... ja siis näitab kell, et üle poole on veel ees, ajab see juhtme kokku küll!
Maaletulek läks sujuvalt. Ametnik oli väga lahke ja lubas mul lahkelt kauem riigis viibida – kool saab läbi aprilli lõpus, mina tohin siin juuni lõpuni tegutseda.
Taksosõit oli kallis, üsna pikk ja lahke võõramaalasest taksojuhiga. Ma ütleks, et need omadussõnad iseloomustavad Kanadat üsna hästi.
Kuna ma jõudsin täpselt kooli alguseks kohale, kulges edasine elu ainult gaas põhjas. Juba järgmisel päeval veetsin ma mitu tundi lastehaiglas
sissejuhataval seminaril. Seejärel ajasin pabereid korda ning õhtul astusin ka inimese-masina kommunikatsiooni loengult läbi. Loomulikult väsitas selline päev väga ära ning üheksast vajusin ma voodisse.
Uni läks mul ära punkt kell viis :D. Eesti aja järgi lõi kell juba lõunatundi... siin polnud veel aga päikegi tõusnud. Ega siis midagi, pakkisin oma asju lahti . Üheksast hakkas asjalik elu pihta ja õhtuks olin jälle väga läbi. Seekord aga võtsin nõuks nui neljaks ennast Kanada eluga sünki ajada. Vaatasin silmad punnis kaasa võetud filmeja vedasin keskööni välja.
Sarnases tempos mu nädal mööduski. Oma esimese isetehtud eineni jõudsin ma alles reedel. Tagasihoidlik, aga väga hea! Kuid ka nädalavahetusel polnud mulle puhkust ette nähtud! Nimelt võttis ühendust West Virginias studeeriv Madis, et tema tuleb mulle seltskonnaga nädalavahetuseks külla. Kuidas saab mul selle vastu midagi olla?
Kui Madis ja co reede õhtul üle Kanada piiri vurasid ilmnes üks oluline takistus – nende mobiilid Kanadas ei töötanud. Samuti ei töötanud minu ühika Internet. Varasemast kõnekatkest teadsin ainult nii palju, et hostel valiti välja kuskil Chinatownis. Peilisin mis ma peilisin ja lõpuks sain kätte üle tänava asuva Toronto ülikoolihoone võrgu. Uurisin järele, et hiinalinnas on ainult üks-kaks hostelit. Teadmata, kus nad täpselt nad on või mis kell nad kohalejõuavad, hakkasin õhtuhämaruses hiinalinna poole astuma.
Olin juba 20 minutit jalutanud, kui ühel tänavaületusrajal sammus mulle kahtlaselt tuttav tüüp vastu. Hõikasin: "Tšau, Madis!" ja Madis ta oligi :). Nagu sellest vähe oleks! Nimelt tuli välja, et ma olin temaga kaasas olevat ameeriklast varem Tartust kohanud. Edasi ootas meid väga tore nädalavahetus. Uurisime vaatamisväärsusi, tutvusime Kanada õlledega ning õhtul leidsime end 70-ndate Columbia cumbiat, salsat ja merenguet kuulamas. Que rico!
Ka see pole veel kõik. Toosamal nädalavahetusel tähistas ka minu ühikas, Tartu College oma neljakümnendat sünnipäeva. Sinna tuli ka jõuda. Sai eesti laule lauldud, klaase kokku löödud ning Kanada eestlase ajaloost oluliselt targemaks saadud. Samuti värvati mind siinsamas ühikas koos käivasse laulukoori :).
Kui see hullumeelne nädal lõpuks mööda sai, avastasin, et koolis tuleb ka päriselt liigutama hakata. Nimelt eeldatakse siin tudengitelt rohket lugemist ja igaks korraks ette valmistamist. Hakkisin end läbi neuropsühholoogia ja tähelepanuartiklitest ning viimastest sain napilt-napilt ka ettekande valmis. Hea oli, et jõudsin, sest tolles loengus loositi just minu nimi välja :)
Preemiaks lubasin endale õhtul välja minekut – külas oli vana armastus Vitalic. Kolm aastat tagasi käisin Mikuga teda spetsiaalselt Manchesteris vaatamas. Eile tuli ta ise minu kodulinna. Magnifique!
Selliselt möödusid minu esimesed poolteist nädalat. Täna on esimene õhtu, kus mul pole kohustusi ja ma pole rampväsinud. Endiselt on tegemata kohalik telefoninumber, pangakonto ja korralik blogisissekanne. Vähemalt prioriteedid on paigas :).
Palavad tervitused!
Minu pildid (kommentaaridega)