Kolmapäev – lõuna ajal kuulasin huvitavat ettekannet östrogeeni mõjust naiste töömälule. Nimelt näitas Elizabeth Hampson elegantselt, et naiste töömälu vigade arv kasvab ja kahaneb vastavalt östrogeeni taseme kõikumisega. Näiteks pärast menopausi kasvab töömälu vigade hulk. Pole halba ilma heata – katsed näitavad, et östrogeeni teraapia aitab menopausi tingitud töömäluprobleeme leevendada.
Samuti kõigub töömälu vastavalt menstruaaltsüklile. Ehk siis päevade ajal on naiste töömälu madalam, kui muidu. Kes seda meestest ei teaks eksole. Meestel pole siin aga parastada midagi, sest nende töömälu on kogu aeg naiste päevade aegsel tasemel :D
Pärastlõunal käisin eestlaste poolt juhitavas prillipoes raame valimas-pildistamas. Nimelt õnnestus mul eelmised ära kaotada :/, uusi on aga vaja. Lisaks prillidele pakkusid nad mulle juba teist korda tasuta läätsi proovida. Verynice!
Kodutulles vedasin lähedasest poest järjekordse seljakotitäie söögikraami nädalaks koju, sest kodu juures olevad poed on jube kallid.
Terve õhtu tegin kahele teadusartiklile tekstianalüüsi, seda reedese seminari tarvis.
Kuna Margit vaatab prillidele kõige rohkem otsa, siis uurisin tema arvamust raamide kohta. Sain soovituse veel ringi vaadata.
Neljapäev – hommikul esitlesin oma siinsele juhendajale bussis kirjutadud EEG-analüüsi skripti. Sain kiita :).
Kohe pärast seda toimus HCI tiimi koosolek, kus panime paika plaanid päris juuksurite peal prototüübi testimiseks. Nimelt tuleb meil kahe nädala jooksul koostada küsimustik, intervjuu kava ning täiendada prototüüpi; koguda nende instrumentide abil pärisjuuksuritelt andmeid ning saadud andmed kokku kirjutada. Meie peamine mure tundus see, et kust me leiame juuksureid, kellel on aega meie prototüübis ringi klikata. Elame-näeme!
Pärastlõunal läksin oma iganädalasele neuroanatoomia seminarile. Selles vallas harib mind eesti soost anatoomiaprofessor Anne Agur, kellega põrkasin juhuslikult kokku TÜ sünnipäeval. Kokkupõrke tulemusena esitasime Toronto ülikoolile taotluse spets minu vajadustele kohandatud neuroanatoomia kursuseks... , ja nüüd olen ma saanud juba viis nädalat professori juhendamisel ajujuppidega mängida. Enamasti uurin ma ajusid, kust on vesi ära võetud ja plastik asemele pandud. Kuid paar nädalat tagasi võeti minu silme all ka päris inimese aju jupphaaval koost. Vapustav kogemus! Seda enam, et mul lasti ka ka oma näpuga ringi surkida :P
Õhtul käisin teises prillipoes raame proovimas. Sissejuhatuseks visati mulle ninale 400-dollarised Jaapani käsitööraamid. Kuid lõpuks õnnestus mul ka tudengieelarvele vastav pakkumine saada. Siinkohal tuleb silmas muidugi pidada Kanada tudengi eelarvet.
Päris õhtul oli St. Patrick's Day ja välja minek! See on päev, kui kõik Kanada noored ennast kiirelt ja efektiikselt purju joovad. Eriti muidugi iiri noored. Meie käisime Tai köögis söömas ja siis sättisime ennast üle tee iiri pubi ette sissepääsujärjekorda. Pärast poolt tundi id-kontrolli järjekorras ootamist ja 10 dollari lunastasimist saime õiguse juua baaris rohelist õlut ja kuulata iiri-briti hitte mängivat baaribändi. Nojah :)
Reede algas tekstianalüüsi seminariga. Nimelt pakutakse Toronto ülikoolis head võimalust oma teadusliku kirjutamisstiili viimistleda. Eesmärk on üllas – kuidas keerulistest asjadest nii kirjutada, et kehv kirjastiil arusaamist ei segaks. Tundub väga praktiline.
Lõuna ajal konsulteerisin jälle oma prilliraamide osas. Minu suureks rõõmuks langesid erinevate soovitajate valikud täpselt ühte ning ma sain prillid ära tellida.
Õhtupoolikul võtsin lõpuks korralikumalt oma magistritöö andmed ette. Järgneva kahe kuu jooksul tuleb nende põhjal üks asjalik magistritöö kirjutada. Õnneks saavad minu ülejäänud kursused aprilli alguseks läbi.
Päris õhtul käisin aga üle pika aja kontsertil – Torontot väisas Norra elektropopi rühmitus Röyksopp. Jättis täitsa toreda mulje, ehkki olen sellest muusikast natuke välja kasvanud. 7/10
Nädalavahetuse võtsin eelmise eeskujul samuti rahulikult. Sinna siise mahtus nii meeldivalt väsitav squash, meelierutav filmiõhtu, kui ka neljatunnine hommikusöök rootsieestlasest ühikakaaslase ärasaatmiseks. Kooliasjadega peaaegu ei tegelenudki!
Igaüks tõi midagi, kokku sai päris suur hunnik!
Magus maa
Happytimes!
Lycka till, svenska flicka!